İlahi BoyutKişisel Gelişim
Trend

Bilincimizi değiştirme yeteneğine sahibiz

Bilincimizi değiştirmek mümkün!

Bir önceki makale de içimizdeki çocuğun ne istediğine dair ipuçları hakkında yazmıştım. İçimizdeki çocuk bizim sevecen, eğlenceli, içten tarafımız. Hayattan tat alabilmek için içimizdeki çocuğu tekrar hayatımıza davet edebiliriz.

İçimizdeki çocuk şeklinde, sanki bizden ayrı başka bir varlıkmış gibi görünse de, esasında o ve biz aynı kişiyiz. Doğrusu şu ki o bizim bilincimiz. Onun dışında bir çok bilince sahibiz. Ego ve yüksek benliğimiz gibi…

Bizler şu an olduğumuzu sandığımız kişiden daha fazlasıyız. Bizler çok bilinçli tek bir varlığız. Kesin hatlarını belirlemek kolay olmasa da, korku, endişe gibi duygular hissettiğimizde egomuz  devrededir. Yüksek benlik iş başında olduğunda, huzurlu ve yardımsever hissederiz. Aynı zamanda gündelik hayatımızda aklımıza bile gelmeyen bilgilere ulaşabiliriz. İlhamlar alabiliriz.

Yüksek benliğimizle bağımız güçlendikçe, merak ettiğimiz, ihtiyaç duyduğumuz soruların cevaplarına ulaşmaya başlarız. Bu elbette ki bu lotoda kazanacak sayıların hangileri olduğu gibi bilgiler olmaz yüksek ihtimalle. 😊 Bir süre sonra, kendi kendimize yaptığımız iç konuşmaların yanında, başkalarının ihtiyacı olan cevapları da bir şekilde bildiğimizi farketmeye başlarız.

Yüksek benliğimizle en güçlü bağı huzurlu anlarımızda kurarız. Bazen bir anda aklımıza bir düşünce gelir. Bazen ise daha önce merak ettiğimiz bir sorunun yanıtını alırız. Bazen zihnimizde beliren bir düşünce, görüntü veya his şeklinde; bazen okuduğumuz kitabın satırlarında; izlediğimiz filmdeki replikte veya birisi ile sohbet ederken onun dudaklarından beklediğimiz veya ihtiyacımız olan cevabı alırız.

Yüksek benlik, bilgelik bilincimizdir. Ya da başka bir deyişle ruhumuzdur. Onunla ne kadar yakınlaşırsak, o kadar güçlü bilgilere ulaşabiliriz. Onunla bağımız ne kadar güçlüyse kendimizle, başka insanlarla, evrenle birlik içinde hissederiz. Varolan her şeyle güçlü bir bağ hissederiz. Yüksek benliğimiz ilahi yanımızdır.

Her birimiz, yüksek bilinçlere erişme yeteneğine ve hakkına doğuştan sahibiz. Bilincin daha yüksek boyutları da var. Sanıyorum ki bunun sınırı yok. Ve en yüksek boyut Yüce Yaratıcının, Allah’ın sonsuz, sınırsız bilinci.

Bu konudaki yazacaklarım şimdilik bu kadar. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilirsiniz.