Uncategorized

Gerçek ve doğru bilgi için içimize dönmek.

İçimize dönmek, iç sesimizi dinlemek.

Bu yazıda içimize dönmek neden önemli anlatmaya çalışacağım. İç sesimizi nasıl duyabiliriz? İç sesimiz bize ne söylüyor? gibi soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Uzun zamandır enerji çalışmaları ile ilgileniyorum. Ardından Melekler ve Başmeleklerle çalışmalar. Bu konularda pek çok makale, çalışma, etkinlikler var. Bolluk – Bereket için, aşk için, ilişkiler için, iş hayatı için, şans için… Bazen insan kendini öyle kaptırıyor ki öncesinden de karmaşık bir halde bulabiliyor kendini.. Sebebi elbette bunlar yanlış olduğu için değil. Düşünün portakal ve elma almak için manava gidiyorsunuz ve elma, portakal, mandalina, greyfurt, avakado, patlıcan, biber, soğan, sarmısak, gözünüze çarpan ne varsa alıp dönüyorsunuz. Eve döndüğünüzde ise, bu kadar şeyi dolapta nereye koyacağınızı, neyi ne zaman pişireceğinizi, hangi meyveyi yiyeceğinizi şaşırıyorsunuz. Bence durum bundan ibaret. Aslında ihtiyacımız olan birer kilo portakal ve elma iken diğerlerini kendimize yük yaparak, boş yere sıkıntı yaratıyoruz.

Anladığım kadarıyla benim durumum da buna benziyor biraz. İhtiyacım olanlar dışında, ihtiyacım olmayan bir sürü konu, enerji ile kendime gereksiz bir yük yüklemek…

Aslında ihtiyacım olan şey biraz huzur ve mutluluk iken, dikkatimi yalnızca kendi içime yöneltip, iç sesimi dinlemek olduğu halde, aslında faydalı olan, bu kadar bilgi ve enerjiyi iç sesimi duymamak için kullanmaya çalışmak. Bunca zamandır yaptığım şeyin kendimden, iç sesimden, andan ve anı yaşamaktan uzaklaşmak olduğunu farkediyorum şimdi. Şimdi keşke iç sesimiz daha fazla dinlemiş olsaydım diyorum. Belki de bu farkındalığı kazanmak için daha fazla bilgiye ihtiyacım vardı. Ama şart değildi. Aslında ihtiyacım olan şeye zaten sahiptim ancak o zamanlar bunun farkında değildim. Şimdi daha iyi anlıyorum farkındalığın önemini. Bir bakıma iç ses aslında anda varolmak ve kendi varlığının farkında olmak demek. İç sesimiz huzurun sesi. İç sesimiz hayatta ki pusulamız. İç sesimiz kalbimizin sesi. Ve iç sesimizi, kalbimizi ne kadar dinlersek, bilincimizi o kadar yükseltebilir ve huzura o kadar kolay ulaşabiliriz. Uzak doğu inançlarında meditasyonun neden bu kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Gerçek ve doğru bilgi için içimize dönmek.

Bu yazıyı ve diğer pek çok yazımı, farkındalığımı geliştirmek, hem de aynı ya da benzeri durumda olan dostlara yardımı dokunması niyetiyle yazıyorum. Umarım faydalı olmuştur. Soru, görüş ve önerilerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz.

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilir misiniz. Adblock veya tarayıcınızın dahili reklam engeleyicisini web sitemiz için pasif hale getirebilirsiniz.