Uncategorized

İyileşir her acı, kalmaz yarına…

Reklam

Hayat çekilmez olur ya bazen,

Gün olur acılar, korkular, endişeler çekilmez olur. Geçmez sanırız, bitmez deriz sancılar. Yarına bakamayız o anlarda çünkü yarınıkaranlık, ürkütücü ve kaygı verici görürüz. Umutsuzluk sarmıştır dört bir yanımızı. Sürekli stres yapmaktan mide sorunları, sindirim sorunları da baş göstermiştir bir yandan. Dua ederiz bu durumdan kurtulmak için ama cevap gelmediğini sanırız dualarımıza. Çünkü kulaklarımız tıkalı, gözlerimize de perde inmiştir. Öylesine geçen günlerin birinde artık düşünmekten yorulmuş beynimiz, düşünmekten de vazgeçmiştir.

İşte o an başlar dönüşüm,

Sonra bir an bir ışıltı belirir zihnimizde, bir kıvılcım. Ya gerçekten bitmesiyle tüm umutlar!.. Ya tüm tüm çıkış yolları kapanmadıysa… İşte sonunda, umut filizlenmeye başlar yeniden. Bir ışıltı yayılmaya başlar içimizde. Biz umuda tutundukça, umut daha da fazla parıldar ve yayılır tüm benliğimize. Öylesine parlıyordur ki artık, bizi sarmaya hatta bizden taşıp, etrafımızı da aydınlatmaya başlar. Karanlıkta kalan her zerre aydınlanmaya başlar. İçimizde güneş doğmuştur artık. Güneş gibi parlamaya başlamışızdır. Korkunun, endişenin yerini, sevgi; üzüntünün yerini mutluluk, sevinç, neşe; umutsuzluğun yerini ise umut ve güven almıştır.

Işık olsun hayatımızda,

Hayatımıza huzur, mutluluk, neşe, sevinç, güven, umut ve Sevgi hakim olmuştur artık. Herşey ışıkla aydınlanmış, sevgiyle kucaklanmıştır. Dualarımız kabul olmuş, sesimiz duyulmuştur. Yalnız değilizdir ve asla da yalnız olmadığımızı şimdi anlamışızdır. İlahi yardımlar, destekler, mucizeler, lütuflar dolmuştur sanki hayatımıza. Biliriz ki artık, tek bir şey gerekiyordu, her sorunun bir çözümü olduğuna inanıp, umutla o inancımıza tutunmak.

Beğendiyseniz bir önceki, Gerçek ve doğru bilgi için içimize dönmek. adlı yazıyı da okuyabilirsiniz.

Etiketler

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilirsiniz.