Sale!

Remote Reiki Healing Session

5,00

All sessions are held remotely. Healing energies will be sent to you from afar. You can take the sessions at the appointed time, at your home or in a place where you will not be disturbed.

Please let us know the appropriate dates and times for you.

It is a one-time session fee. The healing session will be held at the specified date and time. It is a one-on-one and remote healing session.

To begin your Personal Reiki Therapy Session.

Öncelikle birlikte seans için en uygun zamanı belirleyerek seans zamanını planlayacağız. Terapi seansı için rahatsız edilmeyeceğiniz 1 saat süre ayırmanızı öneririm. Sizin için uygun olacağınız tarih ve saatleri bize iletirseniz, en uygun zamanı belirleyebiliriz. Planlamayı yaptıktan sonra şifa enerjileri belirlenen zamanda size gönderilir. Hazırlıklar tamamsa.

30-45 dakika kadar rahasız edilmeyeceğiniz sessiz, sakin bir yerde (sandalye, koltuk veya uzanabileceğimiz bir yatak olabilir) içinizden veya sesli olarak niyet edebilirsiniz. Niyet ettiğiniz an şifa enerjileri akmaya başlar. Ne kadar rahat olursanız seans süresince bedeninizde ve / veya zihnizde oluşabilecek etkilerin farkına varmanız kolaylaştıracaktır. Enerjinin daha rahat akması için kollarınızı ve bacaklarınızı çapraz olmayacak şekilde rahatça yanlara bırakabilirsiniz. Ve omurganız mümkünse dik konumda olsun ancak dimdik duracağım diye kendinizi zorlamayın; önemli olan Reiki enerjisinin bedeninizde rahatça akması. Rahatlayın. Derin bir şekilde 2-3 kez burnunuzdan nefes alıp, ağzınızdan verin. İsterseniz yardım ve destekleri için seansınıza Meleklerinizi, Koruyucu Meleklerinizi, Başmelekleri, yanınızda olmasını istediğiniz yükselmiş üstatları (Peygamberler, Evliyalar gibi) davet edebilirsiniz.

Hazırsanız içinizden veya sesli olarak size göndereceğimiz niyet cümlesi ile niyetinizi belirtin.

Seans 30-45 dakika yada daha uzun sürebilir. Seans esnasında renkli ışıklar görebilir, vücudunuzda sıcaklık, soğukluk, titreşimler hissedebilirsiniz. Hiç bir şey hissetmeseniz bile ihtiyaç duyduğunuz kadar reiki enerjisi akacaktır. Bazı seanslar yoğun hislerle deneyimlenirken, bazen hiç bir şey hissedilmeyebilir. Hissetmeseniz bile şifa bir anda veya zamanla ve en uygun zamanda gerçekleşebilir. Seans sonrasında da bir süre Reiki enerjisi çalışmaya devam edecektir. Seans esnasında ve sonrasında beklentisiz ve olumlu bir ruh halinde olmanız daha etkili sonuçlar verebilir.

Seanstan sonra bol su içmeyi unutmayın.

First of all, we will determine the most appropriate time for the session and plan the session time. I recommend that you spend 1 hour in which you will not be disturbed for the therapy session. If you provide us with the dates and times that will be convenient for you, we can determine the most appropriate time. After planning, healing energies are sent to you at the appointed time. If the preparations are complete.

In a quiet, calm place where you will not be uncomfortable for 30-45 minutes (it can be a chair, sofa or a bed on which we can lie down), you can intend yourself or by voice. The moment you intend, the healing energies begin to flow. The more comfortable you are, the easier it will be to realize the effects that may occur on your body and / or mind during the session. In order for the energy to flow more easily, you can comfortably leave your arms and legs sideways without crossing them. And keep your spine in an upright position if possible, but don’t force yourself to stand up straight; The important thing is that Reiki energy flows freely in your body. Relax. Inhale deeply 2-3 times through your nose and exhale through your mouth. If you wish, you can invite your Angels, Guardian Angels, Archangels, ascended masters (such as Prophets, Saints) you want to be with you to your session for their help and support.

If you are ready, express your intention with the intention sentence we will send you internally or aloud.

The session may take 30-45 minutes or longer. During the session, you can see colored lights, feel warmth, coldness and vibrations in your body. Even if you don’t feel anything, the reiki energy will flow as much as you need. While some sessions are experienced with intense feelings, sometimes nothing can be felt. Even if you don’t feel it, healing can occur all at once, or over time and at the most convenient time. Reiki energy will continue to work for a while after the session. Being in an unexpected and positive mood during and after the session can give more effective results.

Do not forget to drink plenty of water after the session.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Back to top button

Adblock Detected

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilir misiniz. Adblock veya tarayıcınızın dahili reklam engeleyicisini web sitemiz için pasif hale getirebilirsiniz.