Kişisel Gelişim
Trend

“Mutluluğu seçiyorum ama neden mutlu olamıyorum” diyorsanız, çözümü var.

Mutluluğu seçiyorum – Neden mutlu olamıyorum?

Belki de çekim yasası, hayatımızı kendimiz seçtiğimiz ile ilgili yazılar ve bir çok kitap okudunuz. Kişisel gelişim ile ilgili kaynakların altını üstüne getirdiniz. Belki reiki veya başka bir enerji sisteminin uyumlamasını ve eğitimini aldınız. Ancak yine de bilinçli olarak mutluluğu seçmenize rağmen, yine de bazı zamanlar neden mutsuz olduğunuza anlam veremiyorsunuz.

“Oysa ki ben mutluluğu seçtim, neden hala mutsuz durumlar var?” diyorsanız, bilmeniz gereken şey,  seçiminize uygun yaşamanız gerektiğinin bilincinde olmak.

Olumluyu seçmek işin başlangıcı. Mutluluğu seçmek ve seçiminize uygun yaşamak ise işin özü. Seçtiğiniz şeyi ne kadar fazla kullanırsanız o kadar fazla işinize yarayacaktır. Mutluluğu seçtiğinize göre, onu yaşamınıza dahil etmelisiniz.

Hayatımda mutluluğu nasıl çoğaltabilirim?

En basit tabirle, hayatımızda mutluluğu mutlu yaşayarak çoğaltabiliriz. Bunun için aşağıdaki örneklerle veya kendinizin de bulabileceği çeşitli yöntemlerle bunu yapabilirsiniz.

 • Sizi mutlu eden şeyler yapın. Mesela izlemenin sizi mutlu edeceği bir film izleyebilirsiniz. Sizi mutlu eden, keyif veren bir şarkı dinleyebilirsiniz.
  Resim yapabilir, şiir yazabilir, deniz kenarında yürüyüş yapabilir veya kırlarda piknik yapabilirsiniz. Sizi ne mutlu esiyorsa onu yapabilirsiniz.)
 • Zihninizde mutlulukla ilgili başlatıcı anahtarlar oluşturun. Size mutluluk veren bir şarkının ismi bile mutlu olma durumunu başlatabilir. Hatta “Mutluyum.” ya da “Şükürler olsun.” diyerek ve bunu içimizde hissederek bile mutlu olabilmeniz mümkün. Tabi bu anahtarlar size özeldir. Verdiğim sözler yalnızca örnek. İnandığınız ve size mutluluğu çağrıştıran başlarıcı bir söz, cümle, ses, mantra, dua bulabilirsiniz.
 • Hayatınızın her alanına mutluluğu yerleştirerek günün tamamımı mutlu geçirmeniz mümkün. İşyerinizde ofisinize size mutluluğu çağrıştıran bir eşya yerleştirebilirsiniz. Böylece onu her gördüğünüzde içinizde mutluluk ateşlenir. Beyninizin çağrışım yapma, bağlantı kurma yeteneğini, hayatınızda mutluluğu çoğaltmak için kullanabilirsiniz. Elbette ki bu fiziksel yardımcılar bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak önemli olan zihninizi mutluluk moduna istediğiniz zaman alabilmek için bilinçli olmalısınız.
 • Gülümseyin. Gülümsemek size kendinizi mutlu hissetirecektir. Bol bol gülümseyin. Davranışlar duyguyu, duygular davranışı başlatır. Sürekli somurtursanız mutlu olduğunuza nasıl inanabilirsiniz ki.
  Düşüncelerinizin, sözlerinizin, mutluluğunuzu ifade etmesine dikkat edin. Bir gün birisi size “Sürekli gülümsüyor, tebessüm ediyorsun. Nasıl bu kadar mutlu olabiliyorsun?” dediğinde, “Sen bir de içimdeki fırtınaları gör.” diyip kendi yolunuza taş koymayın. Fırtınaya değil, mutluluk seyahatinize odaklanın.
 • Olumlu düşünmeye devam edin. Otomobiliniz nasıl, direksiyonu hangi yöne kırarsanız o yöne gidiyorsa, düşüncelerinizi de yönetmeyi öğrendiğimizde hedefinize doğru yoldan ulaşabilirsiniz. Düşünceleriniz istediğiniz yönde değilse doğru yöne çevirin.
  Ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Bunu çok iyi özetleyen bir söz vardır bilirsiniz : “İnsanın fikri ne ise, zikri odur.”
 • Kendi kendinizi telkin etmek konusunda yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız, telkin mp3’leri dinleyerek bilinçaltınızı olumlu telkinlerle destekleyebilirsiniz. İsterseniz hayatım değişti web sitesi hayatım değişti web sitesi ve forumuna bir göz atabilirsiniz. Bu telkinlerden faydalandıklarını söyleyen kişilerin yorumları bir okuyun bence. Hatta bir çok kişisel gelişim uzmanı ve danışmanı seanslarında telkin mp3 diye bilinen subliminal telkinleri kullanıyor. Ücretsiz subliminal telkinler hakkında daha fazla bilgi edinmek veya  indirmek isterseniz ilgili makalemiz “Subliminal telkin nedir? Ücretsiz subliminal telkinler.
 • Allah’tan ve / veya Meleklerden istediğiniz belirli konularda yardım isteyebilirsiniz. Benim de yeni anladığım şekilde ne istiyorsanız açık olsun. Mesela “Sevgili Allah’ım, Sevgili Meleklerim … sorunumun hayırlısıyla şifalanmasını diliyorum. Teşekkür ederim.” gibi bir istek, dilek, arzunuzu İlahi dostlarımıza iletin. Allah’ın izniyle her sorunumuz şifalanabilir. Çoğunlukla şifa’nın önündeki tek engel kendimiziz. Allah bizim mutlu olmamızı, şifalanmamızı ister. Ancak biz bazen bunu haketmediğimizi sanıp şifanın gerçekleşmesini engelleriz. Naçizane tavsiyem; dileğinizi dileyin, duanızı edin. Gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunu Allah’a bırakın.

Hiç bir şey sebepsiz değildir. Yazılarımı sizlere yardımcı olması için yazıyorum. Ve bliyorum ki ihtiyacı olan herkes bir şekilde yazılarıma ulaşacaktır. Bir şekilde yolunuz bu blog’a düştüyse tesadüf olmadığını söyleyebilirim.

Yazılarımda bir şekilde ihtiyacınız olan bilgiyi bulabildiyseniz çok mutlu olurum. Sevgi olsun, şifa olsun, bütünün hayrına olan tüm dilekleriniz kabul olsun.

Sevgi, Saygı ve Dua ile…

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilir misiniz. Adblock veya tarayıcınızın dahili reklam engeleyicisini web sitemiz için pasif hale getirebilirsiniz.