Uncategorized

Reiki Nedir? Reiki’nin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde stres ile başa çıkabilmenin çok farklı yolları ortaya çıkmıştır. Artan stres, yoğun iş hayatı sonucunda insanlar neredeyse birbirlerine olan tahammül sınırlarını bile tüketmiş durumdadırlar. Böyle durumlarda hemen hemen her birey yeni arayışlara girerek kendisini ve etrafındakileri nasıl rahatlatabileceğini düşünür. Çoğu kişi stresle başa çıkamadığı için birçok kurumsal firmada stres ile başa çıkabilme eğitimleri düzenlenir ancak bu eğitimler uygulamada yapılmadığı için sadece teorikte kaldığı için pek etkili olmaz. İşte bu noktada reiki hayatımızda çok önemli bir rol izliyor.

Reiki Nedir?

Reiki, Japonca’da ruhun enerjisi anlamına geliyor. Mümkün olduğunda stresi en aza indirmek ve stresle başa çıkabilmek için aslında ruhunuza bir ışık tutuluyor ve enerji gönderiliyor. Küçükten, büyüğe yaşı kaç olursa olsun bireyleri maddi ve manevi bir sağlığa ulaştırmaktadır. Tanrısal sevgi ön plana çıkmaktadır. Evrende yaşayan her canlıya varoluş sebepleri göz önünde bulundurularak tabi ki belirli sınırlar çerçevesinde etki eden bir tür uygulamadır. Vücut-ruh dengesini düzenleyerek ruhunuzdaki tüm sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlar. Bunu yaparken de mevcut rahatsızlıklarınızı giderir ve oluşabilecek rahatsızlıklara karşı da sizi korur. Reikinin öğrenme teknikleri mevcuttur ve bu konuda uzman bir kadro ile çalışmak doğru olacaktır. Bu alanda eğitim almış kişiler size en doğrusunu öğretecek ve böylece size faydalı olacaklardır. Reiki eğitimi ile öğrenmeniz gereken tüm teknikleri aşama aşama öğrenmiş oluyorsunuz. Bu konuda hizmet veren özelikle yurt dışında açılmış reiki okulu eğitmenleri ile planlı bir şekilde çalışarak yaşam felsefenizi değiştirmiş oluyorsunuz. Bu açıklamalar ile reiki nedir sorusunun cevabı hakkında sizi aydınlatmaya çalıştık.

Reiki Uygulaması

Uzakdoğu’da ellerle şifa verme uygulaması oldukça bilinen bir tekniktir. Aslında bu uygulama annelerde bile bulunuyor. Çocukları düştüğünde acıyan yeri ya ovarak ya da öperek eli ile sıkı sıkı tutarak geçirmeye çalışırlar. Bu durum eskiden beri süre gelen bir alışkanlıktır. Aslında burada acıyan bölgedeki tüm enerjiyi çekmek amaçlanır. Reikide de uygulama tamamen bu şekildedir. Uygulamada elleri ile dokunan kişi uygulamayı yaptıran kişiye tüm olumlu enerjisini verir adeta şifa niteliğinde olan bu uygulama ile uygulamayı yaptıran kişi tüm olumsuz düşüncelerden, hastalıklardan arınmış olur. İnanış bu şekildedir. Tabi ki bu uygulamayı yapan kişinin bir reiki uzmanı olması şarttır. Reiki de insan vücudunda bir ağrı ya da hastalık oluştuğunda bu enerjinin bozulması olarak bilinmektedir. Enerjimiz bozulduğu için ve dengemiz şaştığı için örneğin başımız ağrır ya da bir takım hastalığa yakalanırız. İşte reikide bozulan enerjinin düzeltilmesi amaçlanır. Bu enerji tamamen reiki uzmanları tarafından ve elleri ile kullanılan bir doğal enerjidir. Uygulamayı yaptıran kişilerin çok sayıda olumlu geri dönüşleri bulunuyor.

Faydaları

Reiki faydaları aslında çok yönlüdür. Günümüzde en ufak bir ağrıda hemen ağrı kesiciler ile vücudumuzu dolduruyor ve vücut dengemizi daha da altüst ediyoruz. İşte bu noktada reiki ilaca gerek kalmadan tamamen doğal enerjiler ile hastalığın ve ağrının tedavisini uyguluyor. İlaçlar çoğu zaman ağrıyı tedavi etse de birçok ilacın hastaya çok sayıda yan etkisi olduğu bilinen bir gerçek. Bir bölgeyi iyileştiren bir ilaç, başka bir bölgeyi daha çok hasta edip o bölgeye çok fazla zarar verebiliyor. İşe bu noktada reikide ilaçsız bir tedavi söz konusu olduğundan vücudunuzda hiçbir yan etki olmadan tedavi sürecini geçirmiş oluyorsunuz. Ayrıca pozitif enerji ile yaşadığınız tüm olumsuzlukları unutarak evrene olumlu enerjiler gönderiyorsunuz.

Reiki denince ilk akla gelen, hepsinin temeli olan Usui Reiki olamasına rağmen, daha sonra pek çok reiki çeşit reiki sistemi bulunmuştur.

Açıkçası ben uzaktan uyumlaları ile Kundalini Reiki ve Shamballa MDH (Şambala Çok Boyutlu Şifa) sistemlerinde master seviye uyumları aldım. Master seviyesi o enerji sistemlerinin eğitim ve uyumlama verebilme seviyesi olmasına rağmen, şu an için eğitim ve uyumlama verme konusunda kendimi yeterli görmediğim için henüz uyumlama yapmıyorum.

Ancak uzaktan ya da yakından şifa uygulamaları yapmaktayım. Bu blog üzerinde bunun için gerekli sistemi henüz kurmadım. Hazır olduğunda yine blogumuzu takip ederek şifa enerjisi talep edebilirsiniz.

İsterseniz hastalık veya rahatsızlığınız için Shambala, Kundalini Reiki, Akaşik Kayıtlar Temizlik Güçlendirmesi enerjileri gönderebilirim. Tüm şifa seanlarımıza Mağaza sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Allah’ın izni ile şifa en uygun zamanda gerçekleşecektir. Shambala hakkında bilgilere ulaşabilmeniz için hazırlanan Şambala nedir? Şambala’nın faydaları nelerdir? adlı yazımımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

# Herhangi bir hastalığınız, rahatsızlığınız için şifa enerjisi göndermemi isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİ: Reiki, Şambala, Biyoenerji, Akupunktur bütünleyici şifa sistemleri şifanın geeçekleşmesini engeleyen negatif enerjileri temizleyerek şifanın gerçekleşmesine yardımcı olabilir. Tüm bu enerji sistemleri ile pek çok hastalık ve rahatsızlığın şifalandığı yaşanan sayısız deneyim vardır. Bir çok kişi bu şekilde şifalanmıştır. Ancak şifayı veren Allah’tır. Şifacı Allah’ın bize lutfettiği harika ilahi enerjilere kanal olarak, ilahi kaynaktan gelen bu enerjileri şifa alan kişiye ve hastalığın kaynağına aktarır.

Ne şifacının ne de şifa enerjisi alan kişinin şifanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya ne zaman gerçekleşeceği konusunda tarafsız, yargısız ve olumlu bir ruh halinde kalması önerilir.

Bir gün bir bakarsınız hastalığınız iyileşmiş. Hatta şifa esnasında ve sonrasında enerjinin akışını sıcaklık, soğukluk, titreşim veya farklı şekillerde hissedebilirsiniz veya hiç hissetmeyebilirsiniz. Bizler hissetmesek bile şifa enerjileri çalışmaktadır. Tekrar etmekte fayda var; şifa nasıl, ne şekilde, ne zaman, gerçekleşir bilemeyiz.

Herkesin şifa süreci eşsizdir. Şifayı veren Allah’tır ve o isterse şifalanmayacak hastalık yoktur. Şifa enerjileri Allah’ın bize verdiği sonsuz hediyeden birisidir. Şifalanmamız için uygun zaman geldiğinde belki de hiç aklımıza gelmeyen bir şekilde şifa gerçekleşir.

Kendi yaşadığım bir şifa süreci şu şekilde gerçekleşti:

Çenemdeki yapısal bozukluktan dolayı ön dişlerim birleşmiyordu. Bu yüzden 15-20 senedir bir şeyleri ısıramıyodum. Bu benim için büyük bir sıkıntı oldu. Üstelik psikolojik olarak da rahatsızlık hissediyordum. Ancak yaşım küçükken imkan olsa diş telleri ile tedavi olabilirdim. Şambala enerjisine uyumlandıktan sonra 21 gün boyunca her gün, çenemdeki rahatsızlığın şifalanması için enerji gönderdim. Sonra bir gün annem diş çektirmek için yaşadığım şehirde yeni açılan Özel Diş Polikliniğine gideceğini söyledi. Ortodontik bir sorun olması sebebiyle ben de sorunum konusunda bir konuşmak istedim. Dişlerimin kapanma sorununu tedavi edip edemeyeceklerini sordum. Ayrıca eksik dişler vardı. Bana kaplama yaparak bu sorunu giderebileceklerini söylediler. Başka bir yöntem de çene cerrahisi idi. Ameliyat olmak benim için biraz korkutucu göründüğü için, kaplama yaptırarak ve eksik dişlerimi protez ile tamamlararak bu sorunumdan kurtulmuş oldum. Dileğim en hızlı şekilde şifalanmaktı. Benim için şifa bu şekilde gerçekleşti. Bulunduğum şehirde dil polikliniğin açılması benim için bir mucize idi. Allah’a şükür şifalandım.

Pek çok psikolojik sorunum ise kendiliğinden ortadan kalktı. İllaki şifa bu şekilde gerçekleşecek diye düşünmeyin. Bir anda muvizevi şekilde şifalanan insanlar da oldukça fazla. Kendinizi sınırlamayın. Mucizelere açık olun.

Reiki Uyumlaması:

Şifa eğitimi ve uyumlaması almak istediğinizde en iyi öğretmeni seçmek büyük önem taşımaktadır. Bu konuda içsel rehberliiğiniz size yol gösterecektir. İnternette pek çok uyumlama veren web sitesi var. Ancak varsa bulunduğunuz şehirde bir master’dan veya internette en çok içinize sinen kişiden uyumlama alabilirsiniz. Ancak bir öneri olarak değerlendirirseniz kendi master’ım Yasemin Değerliyurt’u önerebilirim. Siz yine de iç sesinize ve ilahi yönlendirmelere dikkat edin.

Reiki veya diğer enerjileri deneyimlemek isterseniz lütfen Kozmodans Mağaza sayfamızı ziyaret edin. Şifa Mağazamız’da sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

Reiki Grand Master Yasemin Değerliyurt iletişim ve web sitesi : Golden Reiki

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilir misiniz. Adblock veya tarayıcınızın dahili reklam engeleyicisini web sitemiz için pasif hale getirebilirsiniz.