Kişisel Gelişim
Trend

Subliminal telkin nedir? Ücretsiz subliminal telkinler.

Subliminal telkin nedir? Ücretsiz subliminal telkinler.

Telkin nedir, subliminal telkin nedir sorularına bilimsel tanımlar yapmaktansa anladığım kadarıyla size açıklamak istiyorum. TDK “Bir duyguyu, bir düşünceyi aşılama” şeklinde tanımlıyor. Çocukluktan itibaren hepimiz ailemiz, öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız gibi iletişim veya etkileşim kurduğumuz herkes tarafından telkin almaktayız. Aynı zamanda biz de başkalarına telkinler vermekteyiz. Aşağıdakilere benzer telkinleri kendimiz veya başkaları için de olsa duyduğunuzu sanıyorum.

  • Sen çok akıllı bir çocuksun.
  • Akıllısın ama tembelsin.
  • Bunu beceremezsin.
  • Sana güveniyorum, yapabilirsin.
  • İstersen her şeyi başarabilirsin.
  • Sen çok güzelsin / yakışıklısın.

Olumlu veya olumsuz sürekli telkin altında yaşadığımız için bu da hayatımızı olumlu veya olumsuz etkilemektedir. Tüm bunların yanında kendi kendimize yaptığımız telkinler de vardır ki belki de en önemlisi kendimize yaptığımız telkinlerdir. Çünkü kendimiz hakkında yaptığımız her olumsuz telkinle aslında hayatımızdaki güzellikleri ve kendi güzelliklerimizi baltalamaktayız. “Ben bunu başaramam, Mümkün değil.” dediğimizde aslında başarılarımızı baltalamış oluruz. Olumlu düşünmek bu nedenle çok önemli.

Olumlu düşünmenin önemi.

Secret kitabını okuyup hayatımda olumlu gelişmeler yaşayanlar olduğu gibi, bir işe yaramadığını düşünenler de vardır. Ki aslında işe yaradığına inananlar da, inanmayanlar da haklı bence. Olumlu düşünmek önemli ancak bu her zaman, her koşulda, herkeste kesinlikle işe yarar anlamına gelmiyor. Her insanın farklı bir duygusal, zihinsel yapısı, hayat deneyimi, inancı farklı olduğu gibi süreç de farklı işler büyük olasılıkla.

Olumlu düşünme biçiminin hayatımızı olumluya çevirebilmesi için benim kişisel görüşüm olumlu düşüncemize inancımız ne kadar güçlü ise o kadar etkili olacağı şeklinde. Olumlu düşünüyor ancak içten içe buna inanmıyorsak olumlu düşünmek çok da etkili olmayabilir.

Peki bilincimiz olumlu şeyler olacağına yeteri kadar inanmamıza direnç gösteriyorsa ne yapabiliriz?

Bunun için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. En çok kullanılan yöntemlerden biri olumlamalar. Olumlama belirli olumlu cümleleri 21 gün boyunca her gün tekrarlayarak bunu yeni bir alışkanlık haline getirmek, beynimizi bu olumlu düşünceye inandırmaya amaçlıyor. Yani aslında 21 gün boyunca kendimize belirli bir olumlu telkini sürekli yapmış oluyoruz. Elbette işe yarıyor ancak bunu bilincimiz bazı konularda gerçekten oldukça dirençli olduğu için, bilinçaltımızı olumlu düşünce üretmeye programlamak için, bunu kolaylaştıracak başka yöntemler de geliştirilmeye çalışılıyor. Bu yöntemlerden biri de telkinleri bilinç bariyerini aşarak direkt olarak bilinçaltına iletmeyi amaçlayan subliminal telkinler.

Subliminal mesajların tanımına hiç girmiyorum. Bu konuda internette çok kaynak bulabilirsiniz. Subliminal mesaj, duygularımızın algılayamayacağı bir eşik veya yöntem kullanarak belirli bir mesajı bilinçaltına ulaştırmayı amaçlıyor. Reklamlarda belirli bir ürünü satın almaya yönlendirmek amacıyla kullanıldığı söyleniyor. Ancak bu konuda pek bilgim yok. Televizyon, internet, müzikler vasıtasıyla subliminal mesajlar kullanılıyordu veya kullanılmıyordur bilmiyorum ama bu konularda da çeşitli söylentiler var elbette. Kısacası olumlu veya olumsuz bir şekilde subliminal mesajlar, telkinler hayatımıza girmiş bulunuyor.

Subliminal Telkin içeren müzikler, sesler ile bilinçaltının gücü kullanılarak olumlu düşünme alışkanlığı kazanmak amaçlanıyor. Bu düşünceden yola çıkarak subliminal telkinleri müzikler, doğa sesleri altına gömerek olumlu telkinleri bilinçaltına aşılamak için Atakan Sönmez’in geliştirdiği ritmotrans yöntemi ile oluşturulan ücretsiz telkin mp3lerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendisinin açtığı forum sitesinden edindiğim ücretsiz olarak paylaştığı çeşitli konulardaki ücretsiz telkin mp3 lerini aşağıdan indirebilirsiniz.

Ücretsiz Tüm Subliminal Telkinler:

Arkan Sönmez’in hazırladığı ve ücretsiz olarak kullanıma sunduğu ücretsiz tüm telkinleri indirmek için buraya tıklayın. Yalnızca ego güçlendirici ve suçluluk telkinlerini indirmek isterseniz aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Ego güçlendirici telkin mp3
Suçluluk telkin mp3

Telkinler nasıl dinlenilmeli?

Liste aynı telkin farklı müzikler altına kayıtlı versiyonları vardır (Ego güçlendirici doğa, Suçluluk doğa gibi). İstediğiniz müzik tarzından bir liste oluşturup dinleyebilirsiniz. Ben su veya doğa seslerinden oluşturduğum listeyi uyumadan önce açıp, sabah uyanana kadar uykuda dinlemeyi tercih ediyorum. Sesi duyabileceğiniz kadar açmanız yeterli. Yüksek sesli olması etkiyi arttırmıyor. Aksine baş ağrısı veya sesten rahatsız olduğunuz için uyuyamama gibi sorunlar yaşamamış oluyorsunuz. Sesi duyabileceğiniz kadar açın yeterli. Dikkatinizi vermeniz gerekmez. Gündüz de siz işleriniz ile ilgilenirken arka planda kısık sesle çalması yeterli. Bilinçaltınız siz dikkat etmediğiniz halde telkinleri alacaktır.

Başlangıçta Ego güçlendirici ve Suçluluk telkinlerini günde 6-8 saat olacak şekilde 21 gün boyunca dinlemenizi öneriyorum. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle etkileri bir hafta içinde açığa çıkmaktadır. Bazı kişiler 2-3 gün içinde etkilerini gördüğünü söylerken, 21 gün dinlediğini söylediği halde etkisini görmediğini söyleyenler de var. Kaynakta belirttiğim Hayatım Değişti sitesinin forumunda 2007 yılından beri üyelerin kendilerinde yaşadıkları değişiklikleri, gelişmeleri paylaşmışlar. Üyelerin gelişim günlükleri de var ki oldukça güzel düşünülmüş ve kesinlikle okumanızı öneririm.

Ücretsiz olarak paylaşılan Ego güçlendirici, Suçluluk, Sosyal Fobi, Sosyallik Arttırıcı, Topluluk Karşısında Konuşma, Depresyon, Kilo Verme, Koruma Kalkanı, Mutluluk, Kendine Güven, Erken Uyanma, Zinde Uyanma, Dışadönük Kişilik, Başkalarının Düşüncelerini Önemseme telkinleri bile düşüncelerinizi, duygularınızı ve hayatınızı pozitife dönüştürebilmenizi çok kolaylaştıracaktır. Bunun yanında ücretli telkinlerden de faydalanabilirsiniz.

Ama öncelikle ücretsiz telkinleri denemenizi öneririm. Etkilerini gördükten sonra ücretli telkinlere ihtiyaç bile duymayacağınıza inanıyorum. Açıkçası Ego güçlendirici ve Suçluluk telkinleri ile başlayın. İhtiyaç duyarsanız sosyallik arttırıcı, kendine güven, topluluk önünde konuşma gibi tekinleri de bir süre sonra listenize ekleyebilirsiniz.

İlk 21 gün listenizde sadece ego güçlendirici ve suçluluk telkinleri olsun. 21 gün sonunda listenize ihtiyacınıza göre diğer telkinleri de ekleyebilirsiniz. Listenizde en fazla 5-6 telkin olsun. Listedeki telkin sayısı arttıkça etki süresi uzayacaktır. Forumda farklı şekillerde ve sürelerde dinleyenler de var ancak beynimizin yeni bir alışkanlık kazanabilmesi için bildiğimiz kadarıyla en uygun süre 21 gün olduğu için en az 21 gün dinlemenizi öneriyorum.

İstersiniz kendinizde gördüğünüz değişikliklerin kalıcı olduğuna inandığımız zaman telkinleri bırakabilir veya farklı bir liste ile devam edebilirsiniz. Etkiler kalıcı olduğunda, ihtiyaç hissettiğimizde arada 2-3 günlük bir tekrar yeterli olacaktır. Forumda bir seneden fazla süre dinlediğini söyleyenler de var.

Kaynak: http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/1931-genel-kullanim-rehberi.html

[xyz-ips snippet=”bagis”]

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilir misiniz. Adblock veya tarayıcınızın dahili reklam engeleyicisini web sitemiz için pasif hale getirebilirsiniz.