Yaşam

Kendimiz İçin Yapmamız Gerekenler

Reklam

Yapılması Gerekenler

Bu yazıda iyi bir yaşam için yapılması gerekenler konusuna yer verdik. Hayatımız “İş hayatımda başarılı olmam için şunun yapılması gerek.”, “Taksitlerin ödenmesi için bunları yapmalıyım.”, “İyi bir eş olmak için neler yamalıyım?” gibi soru ve sorunları çözmekle geçmektedir. Peki biz hayatımızın önem verilmesi gerekenler listesinde kaçıncı sıradayız?

Hayat tüm hızıyla akıp gidiyor. Kendi kendimize her gün yeni uğraşlar ve işler buluyoruz. Dünya artık hiç olmadığı kadar hızla değişiyor ve gelişiyor. Sistem öyle bir hal aldı ki artık çağa ayak uyduramayan insanlara modası geçmiş ve bu dünyaya ait olmayı hak etmiyor gözü ile bakılıyor. Onları yaşatan tüm değerlerin aslında teknoloji çağı olduğunu zannediyorlar ve geçmişi bir hazine olarak kabul etmeyi reddeden bir hale geliyorlar. Yapılması gerekenleri unutup insanın temelde neyi ifade ettiğini yeterince ele almıyorlar. Peki, biz bu şartlar altında neler yapmalıyız?

Kendimizi Nasıl Yenileyebiliriz Ve Gelişebiliriz?

Gelişim bizim ne kadar istediğimize bağlıdır. Ama gelişmeye başlamadan önce kendimizi yenilemeliyiz. Yenilenmeye her çağa ayak uydurarak ve anlamaya çalışarak başlayabiliriz. Kendimizi konfor alanımız dışarısına çıkarmalıyız çünkü dünyadaki yenilenme gün gelir bizi konfor alanımızdan dışarıya atar, işte o bizi atmadan biz terk etmeliyiz bu alanı terk etmeliyiz ki gelişelim. Gelişim yeni şeyleri keşfetmeden olmaz, dünyadaki yenilikleri, yeni olan her şeyi vizyonumuza katarak güçlü bir vizyon edinmeliyiz, çünkü dar bir vizyon artık eski ilgiyi görmeyecektir.

Kendimize Nasıl Yatırım Yapabiliriz?

Her gün gelişen teknoloji ile hayatımız artık daha kolay hale geldi, peki bu kolaylık bize iyilik mi yapıyor yoksa bizi tembelliğe mi itiyor? İşte burada o güçlendirmemiz gereken vizyonumuz devreye girecek çünkü bu sorununun cevabı tam olarak vizyonumuzun içerisinde gizlidir. Eğer gelişen teknoloji ile kendimize yatırım yapıp zamandan ettiğimiz tasarruf ile yeterli üretime geçebilirsek o zaman doğru yatırımı yapmış oluruz. Her yatırımın bir meyvesi vardır ve kendimize doğru yatırımın meyvesi de çağa ayak uydurabilmiş güçlü bireyler olmak olarak karşımıza çıkar.

Güçlü İnsan Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Üretim nasıl yapılır? Bu soru çok genel gelebilir ama bahsedilen aslında bu kadar yenilenme, gelişim ve yatırımın doğal sonucu olarak üretim yapılır ve bu üretim kalitesi aslında bizim de kalitemizi belirler. Dünya artık yenilik üretme yeri halini aldı ve insanlar kendilerine yaptıkları yatırım ile daha fazla yenilik üretmek istiyorlar. İnsanlar üretim sayesinde daha kolay bilgi ve daha az zorluk görüyorlar. Bu bilgileri kolayca ve saniyeler içerisinde işliyorlar. İşledikleri bilgilerle daha fazla üretim yapıyorlar ve bu döngü sürüp gidiyor. İşte bu noktada insan zekasının mükemmel yapısı bu döngüye yeni bir halka eklemek için yapılması gerekenleri yapıyor yani düşünmeyi, tasarıyı ve bunların sonucunda yine mutlak üretimi.

“Kendimiz İçin Yapmamız Gerekenler” yazısını beğendiyseniz Huzurlu bir hayat için neler yapmalıyız? yazısını da okumanızı öneririm.

Kozmodans

İstisnasız her insanın dünya'ya önemli bir amaçla geldiğine inanıyorum. Buna yaşam amacı diyoruz. Ben yaşam amacımın yeni şeyler öğrenmek ve bunu başkalarıyla paylaşmak olduğuna inanıyorum.Sizin yaşam amacınız ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize destek olmak için lütfen reklam engeleyici eklentinizi pasif hale getirebilirsiniz.